Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar.

Peaministrile esitati küsimus ASi Weroli endise juhataja Erki Aaviku kuulumise kohta riigile kuuluva ASi Eesti Loots nõukogusse. Nentides, et taolistel ametikohtadel töötamine eeldab suurt usaldusväärsust arvas Ansip, et Aavik tuleb riigile kuuluva ettevõtte nõukogu liikme kohalt tagandada. „Ma rääkisin praegu siin teie silme all majandus- ja kommunikatsiooniministriga ja me mõlemad leiame, et Erki Aavik tuleb Eesti Lootsi nõukogust tagasi kutsuda,” ütles ta.

Vastates küsimusele Eesti Arengufondi eelnõu väljatöötamise kohta, kinnitas peaminister, et valitsus on vormilise otsuse seaduse projekti osas langetanud ning eelnõu kavatsetakse Riigikogule üle anda homme. Ansipilt sooviti teada ka valitsuse tegevuskava kohta Setumaa probleemide lahendamisel, samuti esitati küsimusi kultuuripoliitika ja merereostuse avastamise kohta.

Edgar Savisaar vastas küsimustele transpordi arengukava ja võõrtööjõu sissetoomise kohta.

Käsitledes võõrtööjõu küsimust tugines Savisaar majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi initsiatiivil kokkukutsutud ümarlaua järeldustele, mis vastavat probleemi arutas. Savisaare sõnul leiti, et võõrtööjõu kasutamine on õigustatud juhul, kui tegemist on kohalikku tööturgu täiendavate töötajatega, näiteks ajutiste töötajate kasutamisega ühekordsete projektide juures. Samuti on vajalik infosüsteemi loomine, mis kiirendaks ametkondadevahelist info vahetamist ja võimaldaks saada paremat ülevaadet töötajate liikumisest. Ühtlasi peeti tähtsaks vähendada bürokraatiat ning lühendada menetlustähtaegu. „Aga üldiselt ma tahaksin öelda, et inimestele elamisloa Eestis töötamiseks andmine on suhteliselt tagasihoidlik ja on läinud pigem tagasi,” nentis Savisaar. Ta tõi näiteks, et 2004. aastal sai Eestis vastava elamisloa 1231 inimest, kuid aastal 2005 oli selleks arvuks 1216. Kõige enam said Eestis töötamiseks elamislube Soome ja Ukraina kodanikud.

Infotunniks olid küsimustega registreerunud: Tõnis Lukas, Tiit Niilo, Jüri Tamm, Andres Herkel, Kadi Pärnits, Helir-Valdor Seeder, Indrek Raudne, Toomas Alatalu, Eiki Nestor ja Helle Kalda.

Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljel aadressilt: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside