Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip andis Riigikogu väliskomisjonis ülevaate 20. oktoobril Lahtis toimunud Euroopa Ülemkogu mitteametlikust kohtumisest ja tutvustas Eesti lähtepositsioone 28.-29. novembril Riias toimuvaks NATO tippkohtumisel.

Ansipi sõnul on novembri lõpus toimuva Riia tippkohtumise näol tegemist ajaloolise sündmusega, kus esmakordselt on ka Eesti kohtumise korraldajate hulgas, ning sellisena on see sündmus elav näide senise laienemispoliitika edust ja kasulikkusest.

”Veel kümme aastat tagasi öeldi, et Balti riigid ei saa NATOsse. Nüüd aga on sellega, et me oleme tippkohtumise korraldajad, antud tugev signaal nendele, kes alles pürgivad NATOsse,” ütles Ansip.

Samuti osutas Ansip, et Eesti pooldab avatud uste poliitika jätkamist NATO poolt. Selles kontekstis oli väliskomisjonis kõne all Gruusia ja Ukraina teema. Väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa rõhutas, et Eesti huvides on Gruusia ja ka Ukraina kui NATOga intensiivistatud dialoogi pidavate riikide jätkuv toetamine.

Kosovo puhul peeti vajalikuks, et NATO üksused osaleksid stabiilse julgeolekukeskkonna tagamisel Kosovos ka tulevikus, pärast Kosovo staatuse määratlemist.

Väliskomisjon jätkab Riia tippkohtumisega seotud teemade arutelu neljapäeval, kui väliskomisjoni on kutsutud Eesti suursaadik NATO juures Harri Tiido ja kõne alla tuleb energiajulgeolek rahvusvahelise julgeoleku kontekstis.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside