Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 
Riigikogu liikmete küsimustele vastasid peaminister Andrus Ansip ning sotsiaalminister Jaak Aab.
Käsitledes Tõnis Lukase esitatud küsimust ajateenistuse kohta, teatas Ansip, et toetab üleminekut kutselisele armeele, mis ei saa toimuda enne 2011. aastat, kuna kinnitatud kaitseväe strateegia ja arenguplaan kehtib aastani 2010.
Vastates Marko Mihkelsoni küsimusele Schengeni ruumiga ühinemise kohta möönis peaminister: „Jah, vastab tõele, et on tekkinud tehnilised probleemid Schengeni infosüsteemi teise järgu rakendamisega, eelkõige vastava hoone ja arvutisüsteemi valmimisega. Seetõttu peavad kõik kandidaatriigid ehk siis viimati Euroopa Liiduga liitunud kümme uut liikmesriiki ootama veel – esialgu küll räägitakse vähemalt aastast – Schengeni viisaruumi laiendamist.”
Vastates Riigikogu liikme Trivimi Velliste küsimusele pronkssõduri valvamise kohta, selgitas Andrus Ansip: „Valve jääb Tõnismäele senikaua kuni ohuhinnang näeb ette sellise valve hoidmist Tõnismäel, ma näen probleemile lahendust vastavate seaduste vastuvõtmises ja seaduse alusel sinna maetute ümbermatmises ning pronkssõduri teisaldamises.”
 
Peaminister Andrus Ansip vastas ka küsimusele valitsuse liikmete tegevusele hinnangu andmise kohta.
Sotsiaalminister Jaak Aab vastas küsimustele tervishoiuteenuste hindade ja kättesaadavuse ning tervishoiupoliitika kohta.
 
Küsimuste esitamiseks registreerusid Riigikogu liikmed Tõnis Lukas, Eiki Nestor, Marko Mihkelson, Helir-Valdor Seeder, Sven Mikser, Kadi Pärnits, Trivimi Velliste, Sven Sester, Jarno Laur, Ela Tomson ja Indrek Raudne.
 
Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljel aadressil: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside