Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip ja kultuuriminister Laine Jänes.

Vastates Mai Treiali küsimusele tervishoiusektori rahastamise ja arstiabi saamise võimaluste kohta nentis peaminister, et hetkel ei ole valitsusel menetluses ühtegi eelnõud, mis kavatseks meditsiinisektorisse lisaraha juurde tuua. Ansipi sõnul mõjutab Riigikogu menetluses olev pensioniea tõstmist sätestav eelnõu tulevikus kindlasti ka meditsiinisüsteemi rahastamist. Peaminister peab seda eelnõu meditsiinisüsteemi rahastamise aspektist ülimalt oluliseks, uskudes, et tervishoiuteenuste kättesaadavus paraneb märkimisväärselt. Ansip selgitas, et kauem töötades maksavad inimesed ka kauem sotsiaalmaksu, mis omakorda mõjutab Haigekassa rahastamist.
 
Vastates Treiali küsimusele hambaravi hüvitamist sätestava eelnõu mittetoetamise kohta, märkis Ansip, et maksumaksjal ei ole nii palju raha, et kõigile tasuta hambaravi võimaldada.
 
Kultuuriminister vastas Kadri Simsoni küsimusele maakonnamuuseumide rahastamise kohta, Mark Soosaare küsimusele UNESCO maailmapärandi võimalike objektide kohta, Enn Eesmaa küsimusele Rahvusooper Estonia tuleviku kohta ning Evelyn Sepa küsimusele noortespordi rahastamise kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside