Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip ja kultuuriminister Raivo Palmaru.

Vastates Andres Herkeli ja Juhan Partsi küsimustele olukorrast raudteel selgitas peaminister kasutustasude määramisega, aga ka Eesti Raudtee 66 % aktsiate omandamise lepingutega seonduvat. Ansip ütles: „Riigile pole oluline see, kes on raudtee infrastruktuuri omanik. Oluline on see, et infrastruktuur laitmatult toimiks”. Ansip rõhutas, et raudtee infrastruktuuri investeeringud peavad tulema veotariifidest ja praegu Raudteeinspektsiooni poolt kooskõlastatud tariifidest piisab selleks, et raudtee infrastruktuur paraneks. Peaministri väitel riik raudteed ei doteeri ning kõik kulud kaetakse raudteevedudest saadavate tuludega.

Peaminister vastas veel Helir-Valdor Seederi küsimusele tehingutest riigivaraga, mis käsitles riigi äriühingute nõukogude poolse järelevalve probleeme ning Sven Mikseri küsimusele liiklusohutuse ja teedeehituse kohta.

Kultuuriminister Raivo Palmaru vastas Mark Soosaare küsimusele kultuuripärandi kaitse kohta, mis käsitles Sakala keskuse lammutamisega seotud otsuseid, aga ka erinevates Eesti paikades asuvate ehitusmälestiste kaitset.

Raivo Järvi esitas kultuuriministrile küsimuse kultuuriobjektidega seotud parteistamise kohta.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside