Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu infotunnis Heimar Lengi esitatud küsimusele „tiigrist, ilvesest ja jänesest.“ Küsija soovis teada peaministri seisukohta Eesti edust rääkimise kõrval hinnangut tõsistele probleemidele. 

Peaminister põhjendas väljendi „Põhjamaade tiiger“ kasutamise sisu. Ansip ütles, et majanduskasv on Põhjamaades kõige kõrgem, Eestil teatavasti on Põhjamaade kõige kõrgem majanduskasv olnud viimase kümne aasta arvestuses, arvestades ka seda, et meil on olnud väga sügav majanduskriis. „Põhjamaade tiigriks olemine tähendab seda, et meie haridusreformid jätkuvad, sest ainult hea haridus on see, mis tagab ka kiire majanduskasvu. Praegusest kriisist saame järeldada ka seda, et parim ravim töötuse vastu on hea haridus. Me oleme teinud esimesed sammud oma hariduse oluliseks reformimiseks ja siinjuures ma tahan tänada Riigikogu, kes on põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse vastu võtnud, kuid sellest üksi jääb väheks. Me peame minema edasi,“ selgitas peaminister.
 
Ansip möönis, et mõnedes eluvaldkondades ei ole asjad Eestis hästi. Ta viitas suurtele kärpimistele, mis tegid möödunud aasta väga raskeks. ”Pidime eelarvestruktuuri oluliselt muutma, sest vaieldamatult suurenes sotsiaalkulutuste osatähtsus,“ märkis peaminister. Ansip kinnitas, et pensionid makstakse välja, eelarves on selleks vahendid olemas, eelarvetulud on praegu kogunenud ootuspäraselt. „Kust pensionide maksmiseks raha leitakse – tulumaksust, käibemaksust, aktsiisidest. Need kõik laekuvad ootuspäraselt ja just nimelt nendest allikatest ongi ette nähtud pensionide maksmine,“ selgitas peaminister.
 
Kultuuriminister Laine Jänes vastas Evelyn Sepa esitatud küsimusele kultuurivaldkonna rahastamise ja riiklike investeeringute kohta. Regionaalminister Siim Valmar Kiisler vastas Arvo Sarapuu esitatud küsimusele kohalike omavalitsuste rahalise olukorra kohta.
 
Infotunnis stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside