Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Jürgen Ligi ning keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Peaminister vastas Mai Treiali küsimusele Eesti Energia börsile viimise plaani ning elektrienergia võimaliku hinnatõusu kohta. Ansipi sõnul ei ole kellelgi soovi Eesti Energiat börsile viia. „Jutt käib esmasest aktsiaemissioonist, tulevikus aktsiate börsil noteerimisest ja selles kontekstis vähemusosalusest, mitte kogu ettevõtte börsile viimisest,” selgitas peaminister. Ansipi väitel pole valitsus langetanud otsust, kuidas Eesti Energia investeeringuvajadusi katta. Võimalusi on mitmeid: üks neist on võõrkapitali kasutamine ehk raha laenamine, kuid need võimalused on suhteliselt piiratud. Teise võimalusena nimetas peaminister riigipoolseid täiendavaid investeeringuid Eesti Energia aktsiakapitali. Seda võimalust peab Ansip hetkel väga heaks, kuna Eesti riigil on valitsussektori väikese võlakoormuse tõttu finantsinstitutsioonidest raha hankimine suhteliselt kerge ja odav. Kolmanda võimalusena tuleks kõne alla osa aktsiate noteerimine börsil. Ansip lubas, et valitsus lähiajal arutab, milline variant Eesti Energia rahastamiseks valitakse.
 
Rahandusminister andis vastuse Kadri Simsonile, kes esitas küsimuse eelarveprognooside ja sotsiaalmaksu laekumiste kohta. Ligi vastas, et sotsiaalmaksu laekumised on ootuspärased ja aasta jooksul olukord paraneb. Selles küsimuses ollakse optimistlikud.
 
Keskkonnaminister vastas Mart Jüssi küsimusele põlevkivi kaevandamise piirmäärade kohta, Mark Soosaare küsimusele rannakalurite tegevuse kohta ning Aleksei Lotmani küsimusele bioloogilise mitmekesisuse kaitse ja kliimamuutuste vastase poliitika ühitamise kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside