Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikmete Henn Pärna, Sven Sesteri ja Ants Paulsi 14. märtsil esitatud arupärimisele Eesti Raudtee võimaliku tagasiostmise kohta (nr 216).

Peaminister ütles, et ta ei pea põhimõtteliselt veaks raudtee erastamist, kuid erastamine selliselt, nagu see läbi viidi, „oli minu hinnangul viga.” Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on esitanud oma visioonid, praegu on põhiküsimus siiski hinnas. Peaminister rõhutas, et eesti rahva kõige suuremaks unistuseks ei pea olema Vene transiidile pealemaksmine. Raudtee tagasiost tuleb kõne alla siis, kui hind on õiglane, kui hind on Eesti riigile ja eesti maksumaksjale vastuvõetav. Ansipi arvates tuleb astuda esimene samm ja seejärel on võimalik diskuteerida ka Riigikogu saalis, mida teha tagasiostetud infrastruktuuriga ja operaatoritega.

Peaminister selgitas, et riik peab suutma ennast kehtestada raudteel läbi seaduste ja läbi tõhusa sõltumatu raudteeinspektsiooni kontrolli. „See, kes on raudtee omanik, see on teisejärguline. Riik peab suutma ennast, mitte ainult raudtee alal vaid ka kõigis teistes sfäärides kehtestada läbi seaduste,” rõhutas Ansip.

Peaminister märkis, et lõpliku otsuse langetamine tagasiostmise osas on Riigikogu pädevuses. Nõustajate valik õiglase hinna määramisel on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pädevuses, ütles Ansip.

Peaminister vastas veel Riigikogu liikmete Ants Paulsi, Indrek Raudse, Juhan Partsi, Henn Pärna, Mihhail Lotmani, Peeter Tulviste, Urmas Reinsalu ja Olav Aarna 14. märtsil esitatud arupärimisele Narva Kolledži uue hoone ehitamise kohta (nr 215) ja Riigikogu liikmete Urmas Reinsalu, Avo Üpruse, Mihhail Lotmani, Ants Paulsi, Sven Sesteri, Urmo Kööbi, Peeter Tulviste ja Ken-Marti Vaheri 8. märtsil esitatud arupärimisele Euroopa Liidu vahendite kasutamise kohta (nr 209).

Siseminister Kalle Laanet vastas Riigikogu liikmete Urmas Reinsalu, Trivimi Velliste, Sven Sesteri, Ants Paulsi, Taavi Veskimägi, Olari Taali, Urmo Kööbi ja Ken-Marti Vaheri 8. märtsil esitatud arupärimisele Euroopa Liidu vahendite kasutamise kohta (nr 210).

Õiguskantsler Allar Jõks vastas Riigikogu liikmete Urmas Reinsalu, Marko Pomerantsi, Olav Aarna ja Ants Paulsi 6. märtsil esitatud arupärimisele Euroopa Liidu struktuurivahendite kasutamise strateegia aastateks 2007–2013 koostamise kohta (nr 207) ja Riigikogu liikmete Urmas Reinsalu, Mihhail Lotmani ja Ants Paulsi 6. märtsil esitatud arupärimisele sõnavabaduse kohta (nr 208).

Sotsiaalminister Jaak Aab vastas Riigikogu liikme Ela Tomsoni 13. märtsil esitatud arupärimisele ravijärjekordade lühendamise kohta (nr 214).

Välisminister Urmas Paet vastas Riigikogu liikmete Sven Mikseri, Katrin Saksa, Ivari Padari, Mark Soosaare, Jarno Lauri, Eiki Nestori ja Liina Tõnissoni 22. märtsil esitatud arupärimisele presidendivalimiste kohta Valgevenes (nr 222).

Riigikogu istungi ülevaatliku stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Gunnar Paal , 6316351

Tagasiside