Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Selgitused anti inflatsiooni kohta.

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Riigikogu liikme Henn Pärna küsimusele tulevaste eelarvete ja inflatsiooni ohjeldamise kohta.

Peaminister selgitas, et me oleme suutelised jälgima kõiki kriteeriume selleks, et euroga ühineda. Inflatsiooni peame me hoidma kindlasti madalamal kui 3%. ”Kuid, mis puudutab aktsiisitõuse ja sellest tingitud ohte eurole üleminekul, siis ma pean neid olematuteks,” märkis Ansip. Hulga suurem mõju inflatsioonile on näiteks maailmaturu naftahindade tõusul, samuti täiendavate, väga odavate tarbimislaenude välja andmisel. Need on tõeliselt ohtlikud tendentsid inflatsiooni kriteeriumide järgimisel Eesti Vabariigi poolt. Valitsusel ei ole võimalik 100%-liselt inflatsiooni ohjata. Valitsuse võimalused tegelikult piirnevadki ainult administratiivsete hindade ja maksude reguleerimisega. See inflatsiooniline surve, mis tuleb maailmaturul naftahindade tõusust, see kahjuks ei allu Vabariigi Valitsuse kontrollile, nentis peaminister.

Peaminister vastas veel küsimustele maksupoliitika ja tervishoiu rahastamise kohta. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps vastas küsimustele õpetajate palkade ja pearahasüsteemi kohta. Kaitseminister Jaak Jõerüüt vastas küsimustele Iraagi missiooni ja riigikaitsekulutuste kohta.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside