Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna, Riigikogu 88. sünnipäeval on Toompea lossis lahtiste uste päev, mille hommikul kell 11 avas Riigikogu esimees Ene Ergma tervituskõnega. Ergma rõhutas oma sõnavõtus: „Eesti inimeste ootused oma riigile on suuremaks kasvanud – nad loodavad riigi poliitilise kultuuri arengule ja nende huvi Riigikogu saalis toimuvate arutelude sisu vastu on tõusnud.  Nad otsivad väga isiklikult selgust enda osast meie demokraatias ja tunnevad aasta-aastalt kasvava külastajate arvu põhjal otsustades ka üha suuremat huvi selle vastu, milline on Riigikogu  roll”. Ergma kutsus rahvast üles Riigikogu liikmeile ja nende abilistele julgelt küsimusi esitama.

Kell 13 alanud infotunnis vastasid rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning rahandusminister Ivari Padar. Küsimusi esitati nii sündüürnike saatuse, tulumaksu tagastamise, turvalisuse kohta maapiirkondades, taksonduse doteerimise, puuetega inimeste probleemide, koolijuhtimisega seotud probleemide, presidendi ametiraha tagastamise, kommunismikuritegude, Riigikogu kohast loobujate, aga ka pronkssõduriga seonduva kohta. Leidus ka külalisi, kes soovisid nii Riigikogule kui valitsusele edu ja õnne järgnevaks neljaks valitsemisaastaks.

Lahtiste uste päev Toompeal jätkub kella 16ni. Kell 15 algab Valges saalis Marko Matvere ja Jaan Tätte kontsert. Toimuvad ekskursioonid Toompea lossis ja Pika Hermanni torni, töötab Riigikogu e-saal, kohvikus on võimalus vaadata Riigikogu tutvustavat filmi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside