Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Taavi Rõivas Riigikogu liikme Tarmo Tamme esitatud küsimusele riigipiiri kohta ning kinnitas, et valitsus on planeerinud investeeringuid Eesti idapiiri tugevdamiseks.  

„Selles, et Eesti piir on hästi valvatud, ei ole põhjust kahelda. Küll aga on palju asju, mida me saame teha paremini,“ ütles Rõivas. „Investeerides idapiiri korralikku mahamärkimisse, piiri korralikku väljaehitamisse ja tipptasemel tehnoloogiaga varustamisse, saame muuta nende enam kui 600 inimese töö, kes Eesti idapiiri iga päev valvavad, lihtsamaks, aga ka tulemuslikumaks,“ jätkas peaminister.

Rõivase sõnul on investeeringutest suurimad piiripunktid ja kordonid, näiteks praegu ehitusjärgus Narva piiripunkt ligi 9 miljoni euroga ja Piusa kordoni väljaehitamine 5,3 miljoni euroga. Samuti on peaministri sõnul plaanis järgmisel aastal kõik patrullsõidukid välja vahetada ning varustada tehnikaga, selleks on planeeritud 15 miljonit eurot.

Peaminister kinnitas Riigikogu ees, et Eesti piir saab olema märksa paremini kaitstud ning valitsus tegutseb selle nimel väga intensiivselt.

Rõivas vastas veel Jaak Aaviksoo esitatud küsimusele õpetajate palkade kohta ja Lembit Kaljuvee küsimusele Sisekaitseakadeemia üleviimise kohta Ida-Virumaale.

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse vastas Kaia Iva küsimusele toimetuleku ja Marika Tuus-Laulu küsimusele arstiabi kättesaadavuse kohta.

Infotunni stenogramm.

Tagasiside