Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning sotsiaalminister Jaak Aab.

Vastates Marko Mihkelsoni küsimusele välispoliitiliste ohtude kohta kinnitas peaminister: „Ma olen kindel, et meie julgeolek on tagatud. Ma ei pea tõsiseks sõjalise sekkumise ohtu mitte ühegi riigi poolt. Me näeme seda, et Venemaa on väga kriitiline mitte ainult Eesti suhtes, vaid praktiliselt kõikide oma naabrite suhtes.” Ansip selgitas, et Eesti ei nõua oma naabritelt midagi ja ta ei näe ka kohta, kus olla järeleandlikum. Samuti märkis ta, et Eestil ei ole kombeks laskuda diskussiooni, kui esitatakse alusetuid süüdistusi.

Andrus Ansip vastas veel Mart Meri küsimusele olukorra kohta kultuuriministeeriumis, Sven Mikseri küsimustele noorte teenimise kohta Eesti kaitseväes ning ohvitseride teenistusest lahkumise kohta, Juhan Partsi küsimusele poliitilise korruptsiooni kohta Eesti Raudtee tagasiostmise protsessis ning Kadi Pärnitsa küsimusele riigitöötajate streigikeelu tühistamist sätestava eelnõu saatuse kohta.

Mailis Reps vastas Olav Aarna küsimusele riiklike õppekavade korrastamise protsessi kohta. Haridus- ja teadusminister nentis, et tänase seisuga ei ole uus õppekava valmis rakendamiseks 2007. aasta 1. septembrist. Vastates Aarna küsimusele riigieksamite süsteemi tuleviku kohta, märkis Reps, et muudatused süsteemis ei puuduta kindlasti tänaseid 10. 11. ja 12. klasse.

Jaak Aab vastas Tõnis Kõivu küsimusele Euroopa Liidu poolsete tervishoiu investeerimisvõimaluste kasutamise kohta.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside