Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, justiitsminister Rein Lang ning regionaalminister Vallo Reimaa.

Vastates Inara Luigase küsimusele reservide suurendamise ja kogumahu kohta järgmise aasta riigieelarves selgitas Ansip, et reservidesse vahendite täpsema suunamise üle langetab otsuse Riigikogu. Ansip: „Meile on teada, et stabilisatsioonireserv on 6,3 miljardit krooni, kassareserv on hetkel 1,5 miljardit krooni, omandireformi reservis on 432 miljonit krooni, pensionikindlustuse erakorralises reservis on praegu 4,7 miljardit krooni ja pensionikindlustuse jääk on 1,3 miljardit krooni. Kokku moodustavad praegu olemas olevad reservid 14,3 miljardit krooni.” Ansip lisas, et kui liita riigikassa hallatavad vahendid ehk siis käibevara kokku, sealhulgas kontodel olev raha, samuti erinevatesse instrumentidesse paigutatud reservid, siis see summa on hetkel peaaegu 24 miljardit krooni.

Peaminister vastas veel Arvo Sarapuu küsimusele omavalitsuste rahastamise, Marek Strandbergi küsimusele Rootsi-Eesti energeetikaalase koostöö, Helle Kalda küsimusele riigieelarves toetuste kajastumise ning Marika Tuusi küsimusele pensionitõusu ja inflatsiooni kohta.

Justiitsminister vastas Karel Rüütli küsimusele õiguskaitseorganite tegevuse, Maret Merisaare küsimusele isikuandmete kaitse ja kohalike omavalitsuste veebilehtede korrastamise ning Lembit Kaljuvee küsimusele Viru ja Tartu ringkonnakohtute ühendamise kohta.

Vallo Reimaa vastas Ester Tuiksoo küsimusele regionaalhalduse korrastamise kohta.

Vt stenogrammi: https://www.riigikogu.ee/?op=steno

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside