Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Tarmo Tamme esitatud küsimusele riigieelarve eraldiste kohta. 

Ansip selgitas, et riigieelarve on kõige poliitilisem otsus üleüldse, mille Riigikogu aasta jooksul langetab. Ta ei olnud nõus väitega, et mõned eelarve investeeringud, kulutused on poliitilisemad kui teised või, et mõned kulutused oleksid täiesti apoliitilised. „Eelarve on väga poliitiline dokument ja apoliitilist eelarvet ei suudaks isegi ka apoliitiline valitsus kokku panna. Eelarve on see, mille kaudu valitsus, Riigikogu oma poliitikat teostab ja iga eelistus eelarves on kindlasti poliitiline eelistus,“ toonitas Ansip. Ta lisas, et missugused on olnud ühe, teise, kolmanda või neljanda fraktsiooni või rahvasaadikute ettepanekud, missugune on rahanduskomisjoni suhtumine nendesse ettepanekutesse, see on paraku Riigikogu liikmetele paremini teada kui talle. Ansipi sõnul tegi valitsus oma parima eelarve eelnõu koostamisel. „Me saatsime parima äranägemise järgi koostatud eelarve eelnõu Riigikogusse ja ma aktsepteerin täiesti seda, et Riigikogu liikmed seda meie eelnõu veel paremaks muudavad,“ ütles peaminister. 

Peaminister Andrus Ansip vastas veel Arto Aasa esitaud küsimusele Euroopa Liidu eelarve, Deniss Boroditši ja Lembit Kaljuvee esitatud küsimustele elektrituru avanemisega seotud probleemide, Priit Toobali esitatud küsimusele peaministri erakonna etteotsa kandideerimise, Kaia Iva esitatud küsimusele riigieelarve menetlemise ja Helmen Küti esitatud küsimusele erivajadustega inimeste olukorra kohta. 

Kultuuriminister Rein Lang vastas Peeter Võsa esitatud küsimusele Integratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed tegevuse ja Olga Sõtniku esitatud küsimusele filmide vene keelde dubleerimise, Priit Toobali esitatud küsimusele Eesti-Ukraina kultuurialase koostöö ja Jaak Alliku esitatud küsimusele vabakutseliste sotsiaalsete garantiide kohta. 

Kaitseminister Urmas Reinsalu vastas Marianne Mikko esitatud küsimusele ajateenijate elamistingimuste kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside