Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Nikolai Põdramäe esitatud küsimusele liiklusseaduse muutmise kohta. 

Parts arvas, et tervikuna on vastuvõetud liiklusseadus väga oluline. Ta rõhutas, et ega me oluliselt Eesti liiklusreegleid, liiklustavasid ja liikluspõhimõtteid ei muuda. Parts selgitas, et 99% asjadest, mis puudutab jalakäijat, sõidukijuhti või mis iganes muud liikluses osalevat inimest jäävad samaks. Tema arvates on esitatud väiksed muudatusettepanekud, mida on tõstatanud politsei mitmeti tõlgendatavate sätete kohta.
 
Partsi sõnul on Autokoolide Liidu pöördumises põhiliselt kaks märkust liiklusseaduse juurde kuuluvate vastavate määruste puudumise kohta. Ta kinnitas, et kõik määrused saavad olema. Parts lisas, et ühtegi senikehtivat liiklusmärki ei muudeta. Minister pidas mõistlikuks ettepanekuid mitte avalikes kohtades liiklemise puhul juhtimisõiguse nõudmist traktorite või ka ATV-de puhul. Küll aga arvas Parts, et ei tohiks lihtsustada nõuet alkoholi tarbimise keelu kohta ükskõik kus kohas mootorsõidukit kasutada. Parts ei suhtunud pooldavalt liiklusseaduse jõustumise edasilükkamisse ühe aasta võrra.
 
Parts vastas veel Jaak Aabi esitatud küsimusele taristu kohta.
 
Peaministri ülesannetes olev haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas vastas Mark Soosaare esitatud küsimusele eestlaste välismaale saatmise kohta.
 
Sotsiaalminister Hanno Pevkur vastas Evelyn Sepa esitatud küsimusele vägivalla vastu võitlemise valitsuse arengukava ja Marika Tuusi esitatud küsimusele töötusega seonduvate probleemide kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside