Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Konverentsil esinevad Riigikogu esimees Ene Ergma, aseesimees Rein Lang, väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, samuti Gruusia president Mihhail Saakašvili ning Rootsi ekspeaminister Carl Bildt. 

Riigikogu ja Pärnu Konverentside koostöös toimub 13. oktoobril hotellis Strand Eesti esimene poliitikakonverents ”Õnnestumised ja ebaõnnestumised maailma poliitikas”. Ühepäevane konverents korraldatakse 13.-15. oktoobrini toimuva Pärnu Juhtimiskonverentsi raames. Eesti uuenenud positsioon maailmas avab uued võimalused ettevõtetele ja seab uued sihid Eesti välispoliitikale. Konverentsi eesmärk on aidata kaasa ettevõtjate, poliitikute, diplomaatide, riigiametnike, valitsusväliste organisatsioonide esindajate ja teadlaste mõttevahetusele ning omavahelise sidususe ja üksteisemõistmise edendamisele.

Poliitikakonverentsi avab Riigikogu esimees Ene Ergma, järgnevad ettekanded ja arutelud Eesti ja Euroopa välispoliitika kujundajatelt. Esinevad Gruusia president Mihhail Saakašvili, Riigikogu aseesimees ja Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Rein Lang, Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Euroopa Parlamendi väliskomisjoni aseesimees Toomas Hendrik Ilves. Esineb ka üks Euroopa Liidu kogenumaid diplomaate ja poliitilisi mõtlejaid Robert Cooper, kelle ettekanne ja konverentsiks ilmuv raamat käsitleb korda ja kaost 21. sajandi poliitikamaastikul. Endine Tony Blairi nõunik Cooper on praegu ELi Nõukogu Peasekretariaadi välismajandussuhete ning välis- ja julgeolekupoliitika peadirektoraadi juht. Samuti esineb endine Rootsi peaminister Carl Bildt. Bildti juhitud valitsus viis läbi Rootsi liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga. Bildt on olnud aktiivne Balkani küsimuste lahendamisel olles Euroopa Liidu eriesindaja endises Jugoslaavias ning Bosnia ja Hertsegoviinas, hiljem ÜRO peasekretäri eriesindaja Balkanil.

Poliitikakonverentsi täpsema programmi leiab aadressil: http://www.konverentsid.ee/?nodeid=3&lang=et&item=52

Eesti esinduslikem juhtimisfoorum – Pärnu Juhtimiskonverents – toimub sel sügisel üheksandat korda. Osa võtavad Eesti ja siin tegutsevate välisfirmade juhid ja kõrgemad riigiametnikud. Poliitikakonverents ja juhtimiskonverentsi eelseminarid toimuvad 13. oktoobril hotellis Strand, juhtimiskonverents 14.-15. oktoobril Pärnu Kontserdimajas.

Lisainfo: www.konverentsid.ee

Tõnis Arro 50 48 929

Tagasiside