Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Sven Mikseri kutsel kohtuvad 15.-16. juunil Pärnus Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimehed.

Pühapäeval kohtuvad väliskomisjonide esimehed Pärnu maavanema Toomas Kivimägiga.

Esmaspäeva hommikul on Sven Mikseri eestvedamisel kavas arutada julgeoleku olukorra väljavaateid Läänemere regioonis. Samuti on kõne all olukord Gruusias pärast 21. mail toimunud parlamendivalimisi. Seda teemat vaagivad koos parlamentide liikmetega Euroopa Liidu Gruusia eriesindaja büroo nõunik Kaupo Känd ja välisministeeriumi Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia büroo direktor Toomas Lukk.

Mikseri sõnul annavad naaberriikide kolleegidega toimuvad regulaarsed kohtumised hea võimaluse jagada mõtteid regiooni jaoks olulistel välis- ja julgeolekupoliitilistel teemadel nagu seda on regiooni energiajulgeolek ja Läänemere merekeskkonna olukord, kus parlamendiliikmetel on kaasarääkimisel oluline roll.

Põhjamaade ja Balti riikide väliskomisjonide esimeeste kohtumised toimuvad tavapäraselt kaks korda aastas. Eesti kohtuti viimati 2004. aastal toonase Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kutsel.

Lähem informatsioon ja kontakt: väliskomisjoni nõunik-sekretariaadijuhataja Eve Anton, telefon 53 456 460

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside