Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

August Rei nimelise parlamendiuuringu stipendiumi pälvis TÜ sotsiaalteaduskonna võrdleva poliitika magistrant Priit Kallakas oma töö eduka kaitsmisega. Kallakase magistritöö „Erakondade liikmeskondade areng Eestis 1995-2009“ keskendub eelkõige Eesti parlamendierakondade liikmeskonna muutustele. Töö püüab vastata küsimusele, miks on erakondade liikmeskond Eestis viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud, kui samal ajal Lääne-Euroopas see jõudsalt väheneb. Lisaks analüüsitakse parteiliikmete vahetumist, liikmeskondade vanuselist struktuuri, parteistaaži, erakonnaliikmete värbamist ning liikmeskonna rolli parteiorganisatsioonis.

Töö juhendaja professor Vello Pettai on märkinud, et Kallakase uuring aitab olulisel määral selgitada parteide kohesiooni ja käitumist nii Riigikogus kui ka kohalike omavalitsuste volikogudes. Kui me räägime parlamentaarsest demokraatiast, mis on oma korda erakonnapõhine, siis on oluline uurida ka seda, kuidas kujunevad erakonnad.

Riigikogu endise esimehe August Rei mälestusele pühendatud parlamendiuuringu stipendium antakse Kallakasele üle 17. juunil kell 13 Toompea lossis toimuva Riigikogu juhatuse pressikonverentsi järel. Töö kohta on võimalik avaldada artikkel Riigikogu Toimetistes.

20 000 krooni suurune stipendium antakse välja kahes osas – esimene osa makstakse välja parima töökavandi esitanud magistrandile või doktorandile, magistri- või doktoriõppesse kandideerijale pärast vastavasse õppesse vastuvõtmist ning teine osa antakse samale isikule töö eduka kaitsmise järel. Riigikogu andis esmakordselt välja stipendiumi teise osa.

2008. aastal asutatud stipendiumi eesmärk on toetada ja edendada parlamendialast teadustööd, aidata kaasa meie parlamendi tegevuse ja ajaloo uurimisele ja väärtustamisele ning avaldada tunnustust selle eest. Ka sel aastal kuulutati välja järjekorras kolmas August Rei parlamendiuuringu stipendiumi konkurss. Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada Riigikogu Kantseleile 20. juuliks 2010 vajalikud dokumendid.

 
Riigikogu pressitalitus
 
 

Tagasiside