Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustatud ühendus GUAM-i toetuseks valis rühmale aseesimehe, kelleks sai Keskerakonna fraktsiooni liige, põhiseaduskomisjoni aseesimees Evelyn Sepp.

GUAM on nii ÜRO kui Euroopa Liidu poolt tunnustatud rahvusvaheline organisatsioon, mille liikmeteks on Georgia, Ukraina, Aserbaidžaan ja Moldova ning mis seisab nende riikide demokratiseerumisprotsesside edendamise eest.  

Euroopa senisest veelgi suurem tähelepanu aitab kiiremini tugevdada nende riikide sisemisi püüdlusi demokraatia arendamisel. See omakorda suurendab aga nii majanduslikku kui julgeolekualast stabiilsust kogu Euroopa jaoks, rõhutas ühenduse esimees Eldar Efendijev

Toetusrühm pöördus koostööettepanekutega ka kolleegide poole Leedu ja Läti parlamentides, kutsudes neid üles pöörama suuremat parlamentaarset tähelepanu GUAM-ile kui organisatsioonile ning moodustama Eestiga sarnase ühenduse. 

Ühenduse aseesimehe Evelyn Sepa sõnul näeb Eesti tihedamas koostöös Leedu ja Läti kolleegidega suurt potentsiaali, et ühiselt anda suurem panus GUAM-i liikmesriikide ees seisvate ülesannete edenemisele. Koostöö aitaks samuti kaasa EL ja Georgia, Ukraina, Aserbaidžaani ning Moldova tõhusamale ühistegevusele, milleks EL on kavandanud nii rahalise kui ka institutsionaalse abi. 

Ühtlasi kutsub Riigikogu GUAM-i toetusühendus üles Balti Assambleed suuremale solidaarsusele ja poliitilisele toetusele nii GUAM-ile kui organisatsioonile, aga ka selle liikmesriikide püüdlustele rahvusvahelisel areenil. 

Täiendav informatsioon: 

Eldar Efendijev, GUAM-i toetusühenduse esimees

+3725068452 

Evelyn Sepp, GUAM-i toetusühenduse aseesimees

+3725106205

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside