Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Viie Euroopa Liidu riigi naisparlamendijuhid pidasid täna Toompea lossis diskussiooni teemal „Naiste roll majanduskriisi ajal“ ning võtsid vastu Iraani teemalise avalduse.

Riigikogu esimees Ene Ergma ning Austria, Bulgaaria, Hollandi ja Ungari parlamendijuhid Barbara Prammer, Tsetska Tsacheva, Gerdi Verbeet ja Katalin Szili rõhutasid tänasel nõupidamisel, et praeguse kriisi ajal tuleb varasemast enam tähelepanu pöörata soolisele aspektile inimeste hõivatusel tööga ning võimalustele majandus- ja ühiskonnaelus kaasa lüüa.

Ene Ergma puudutas oma ettekandes tööpuuduse kasvu soolise ja haridusliku külje pealt. Ta tõi esile, et tööpuuduse kasv on praegu nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides puudutanud rohkem mehi, sest just neis majandussektorites, kus töötavad enamikus mehed, nagu ehitus, on tagasilöök olnud kõige tugevam. Samas on kasvanud naiste diskrimineerimine sotsiaalses vallas ning perevägivald. 

Naisspiikrid rõhutasid, et praegune kriis peab sillutama teed selleks, et tulevikus saaks järjest enam naisi osaleda tähtsate otsustusprotsesside juures. Rohkem tuleb investeerida haridusse, sotsiaalvaldkonda, tervishoidu ja teistesse sooliselt tundlikesse valdkondadesse.  

Viie riigi parlamendijuhid võtsid vastu ka ühisavalduse inimõiguste rikkumiste kohta Iraanis, väljendades selles sügavat muret presidendivalimiste järel toimunud suure hulga demonstrantide, sealhulgas naiste, arreteerimise pärast.  

Hommikul osalesid spiikrid veel Balti keti aastapäevaürituste avamisel.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside