Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimub Toompea lossi kunstisaalis uue Riigikogu Toimetiste (RiTo) numbri esitlus. Värske RiTo keskendub fookusteemana Eesti visioonile, käsitledes muuhulgas Eesti hariduse ja teaduse, tööjõuturu ning majanduse väljavaateid. RiTo esitlust saab jälgida ka veebiülekandes.

„Eestil on vaja suurt ideed ning selleks võiks tõenäoliselt olla haridus,“ ütles ajakirja peatoimetaja Mart Raudsaar. „Muidugi on oluline jääda ka maailmas ellu, selles olid ajakirja vestlusringis osalenud parlamendiliikmed igati üksmeelsed.“

Haridusteemat käsitlevad peatoimetaja sõnul mitu RiTo uue numbri artiklit, alateemana näiteks Eesti ülikoolide kolledžite rolli regioonide arendajatena. Selle teema esindajana astub esitlusel üles Garri Raagmaa, majandusgeograaf ja Tartu Ülikooli regionaalplaneerimise dotsent. Paneelis osaleb veel Tea Danilov, EASi ettevõtluse ja ekspordi keskuse direktor. Paneeli juhib RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

RiTo nr 33 sisust toob peatoimetaja välja veel Igor Gräzini mängulist esseed, mis mõtestab Liivimaa rolli Eesti minevikus ja tulevikus, professor Rein Taagepera mõtisklust „Sisserännukultuur lastevaesel maal“ ning Teadusagentuuri ja Haridus- ja Teadusministeeriumi analüüsi „Eesti teadus ajaperspektiivis“.

Ainult RiTo paberversioonis ilmub parlamentarismi üks moodsa aja tüvitekste, Düsseldorfi Heinrich-Heine Ülikooli professori Stefan Marschalli artikkel, mis käsitleb parlamendi ja meedia suhteid.

Lisaks uuele ajakirjanumbrile tutvustatakse RiTo uut veebikeskkonda, mis pakub uusi kasutusvõimalusi, näiteks teema otsingut üle terve RiTo alates ajakirja algusaastatest.

RiTo nr 33 artikleid saab veebist lugeda alates 2016. aasta detsembrist. Praegu on artiklid kättesaadavad paberväljaandest, mida on võimalik osta nii veebi- kui ka raamatupoodidest. Ajakirja Riigikogu Toimetised paberväljaande aastatellimust saab vormistada RiTo uue kodulehe vahendusel.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Rahva Raamatu Pärnu mnt ja Viru keskuse poest, Eesti Keele Sihtasutuse kauplusest Ateena, Eesti Rahvusraamatukogust ja Parlamendi poest Toompeal. Tartus on RiTo müügil Rahva Raamatu Tasku keskuse poes ning Tartu Ülikooli raamatupoes. RiTo on saadaval ka Rahvusraamatukogu veebipoes.

Järgmine RiTo number ilmub detsembris 2016.

Esitlus toimub täna kell 12 Riigikogu kunstisaalis.

Veebiülekande link.

Fotod.

Lisainfo:
Mart Raudsaar
Riigikogu Toimetised peatoimetaja
tel 56461939, e-post [email protected]

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside