Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu töökorralduse töörühm jätkas täna oma koosolekul Riigikogu kodu- ja töökorra muutmise arutelu. Kõne all oli valitsuse infotunni kaasajastamine ning olulise tähtsusega riiklike küsimuste arutelu võimalused Riigikogu suures saalis. Kuigi üksikute detailide osas olid mõned erimeelsused, otsustati eelnõu ühiselt parlamendi menetlusse anda.

Arutati ka Riigikogu ja Vabariigi Presidendi ning nende poolt nimetatavate riigiametnike ametipalkade seaduse eelnõu. Peeti õigeks, et kõrgete riigiametnike palku tuleks vaadelda ühtse süsteemina, lisades loetellu ka valitsuse poolt nimetatavad ametikohad. Selles seaduses peaksid olema kirjeldatud ka vastavate ametikohtade palkadele lisanduvad muud hüved.

Kolmandana oli töörühmas kõne all keskmise palgaga seotud ametipalkade külmutamise teema. Viis fraktsiooni leidis, et vastav eelnõu tuleks esitada menetlusse veel enne suve ning see puudutaks palkade külmutamist aastaks 2009. Reformierakonna fraktsioon soovis nimetatud eelnõu veel põhjalikumalt analüüsida ning Keskerakonna fraktsioon oli eriarvamusel selles osas, kas kavandatav otsus peaks puudutama ka kohtunike palkasid.

Töörühm jätkab arutelu järgmisel kolmapäeval, 18. juunil. Siis tulevad lisaks poolelijäänud küsimustele kõne alla ka esindustasud ja kuluhüvitised, samuti kõrgemate riigiametnike pensionisüsteem.

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside