Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kolmapäeval, 15. aprillil kell 12.30 avab Riigikogu esimees Ene Ergma Toompea lossi Valges saalis Eesti Ajaloomuuseumi ja Riigikogu Kantselei koostöös valminud näituse „Asutav Kogu 90”, millega avatakse ka Eesti parlamendi 90. aastapäeva juubeliüritused.

Näitus on üles pandud uudses, n.ö ruum ruumis tüüpi lahendusena Valges saalis, kus aastatel 1919-1920 toimusid Asutava Kogu istungid. Eksponaatide asemel on kasutatud vineerist liigendavaid vaheseinu, mis kujutavad tollaste inimfiguuride, hobuste ja autode siluette, et luua lustakamat emotsiooni. Välisseinteks on valitud laudis lähtuvalt säilinud fotodest, kus Asutava Kogu valimisplakateid kinnitati toonastele lihtsatele lauast kõrgetele aedadele. Näituse välisseinte sisekülgedele on riputatud pannood fotomaterjali ja tekstidega.  Ümmarguse reklaamposti külge on kinnitatud koopiaid toonastest kuulutustest.

15. maini avatud näituse on kujundanud Andres Labi ja Janno Roos, kuraator on Hiljar Tammela, graafilise disaini teostasid Agur Paesüld ja Kristjan Gabral.

Temaatilise näituse avamine juhatab sisse parlamendi 90. sünnipäevale pühendatud üritusteprogrammi, mis kulmineerub 23. aprillil Riigikogu piduliku istungi ja lahtiste uste päevaga.  

Lugupeetud ajakirjanikud, olete foto- ja filmikaameratega oodatud näituse avamisele. 

Riigikogu pressitalitus

 
 
 

Tagasiside