Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

23. aprillil tähistab Eesti parlament 90. juubelit. Just sel päeval 90 aastat tagasi tuli kokku Asutav Kogu. Riigikogu tähistab seda päeva piduliku istungi ja lahtiste uste päevaga.

Kell 10 algab täiskogu istung, kus peokõnedega esinevad Riigikogu esimees Ene Ergma ja Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves. Tervituseks saavad sõna ka teiste põhiseaduslike institutsioonide juhid.

Kell 11 algava lahtiste uste päeva juhatab sisse piirivalveorkester, kes annab lossi hoovis väikese kontserdi.

Keskpäeval esitlevad Ene Ergma ja Eesti Posti juhatuse esimees Ahti Kallaste kunstisaalis juubelipostmarki. Antakse välja ka esimese päeva ümbrik ning kasutusel on esimese päeva tempel.

Kell 13 algab valitsuse infotund, kus kohalolijate küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning rahandusminister Ivari Padar.

Kell 14 algab majanduskomisjoni avalik istung majandusarengu teemal, kus kitsamalt tutvustatakse innovatsiooniaastat ja innovatsioonitoetuste meetmeid, osalevad innovatsiooniaasta meeskonna ja EASi esindajad, arutusele tulevad ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seadusemuudatused.

Samal ajal algab ka õiguskomisjoni avalik istung teemal „Kuidas vähendada liiklussurmasid? – liikluse olukorrast ja lahendustest Eestis“. Sellel osalevad maanteeameti, julgestuspolitsei, Tallinna transpordiameti ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Kell 11-17 toimuvad ekskursioonid Toompea lossis ning ronida saab Pika Hermanni torni. Kohvikus on avatud näitus Riigikogu ajaloost ja saab vaadata Riigikogu tutvustavat filmi, jagatakse näpunäiteid Riigikogu veebilehe kasutamiseks, avatud on e-saal, kus saab kaasa lüüa seadusloome alases matkemängus.

Kell 17 algab Toompea lossi õuel ansambli Singer Vinger tasuta kontsert.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside