Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling on visiidil Ateenas, kus ta esines täna TEDxAcademy konverentsil ettekandega „Riik kui teenus – Eesti kogemus“.

Oma sõnavõtus keskendus ta digitaalsetele lahendustele Eestis, tuues näiteid ettevõtte asutamisest, tuludeklaratsiooni esitamisest, e-tervisest ja e-valimisest. Eraldi käsitles ta e-residentsust ja X-tee erinevaid võimalusi.

Palling esitas üleskutse kasutada Eesti kogemust ka Euroopa Liidu teistes riikides. Tema sõnul võimaldab see avaliku sektori kulutusi kokku hoida. Samuti muudavad tema sõnul digitaalsed lahendused inimeste ja ettevõtete elu lihtsamaks ja mugavamaks.

Eile kohtus Palling Kreeka parlamendi Eesti-Kreeka sõprusrühma esimehega ning osales parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil. Kahepoolselt kohtus ta Kreeka parlamendi Euroopa Liidu asjade esimehe Anastasios Kourakisega, kellega räägiti rändesurvest Kreekale.

Palling selgitas koos Kreekas töötava Politsei- ja Piirivalveameti ametnikuga põgenike ümberpaigutamise süsteemi Eestis. „Kreeka hindab meie panust kõrgelt olgugi, et absoluutnumbrites on Eesti puhul tegemist väikeste arvudega,“ ütles Palling. „Aga iga arvu taga on inimene ja võimalus alustada uut elu just Eestis.“

Palling lisas, et Kreekast ümberpaigutatud inimesed on ise tahtnud Eestisse tulla. „Meie ametnike suurepärasest tööst annab kinnitust fakt, et erinevalt Lätist, kust põgenikud on juba lahkunud, pole Eestist keegi ära läinud. „Vastupidi, osad neist on juba proovimas kätt ettevõtluses,“ sõnas Palling.

Lisaks esines Palling visiidi raames e-valitsemist tutvustava ettekandega mõttekojas, mis ühendab Kreekas avatud tehnoloogiaga tegelevaid organisatsioone.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside