Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu teisipäevasel istungil oli tähelepanu keskmes Eesti Euroopa Liidu (EL) poliitika elluviimine. Valitsuse tegevusest andis ülevaate peaminister Taavi Rõivas.

Kaasettekande teinud Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Kalle Palling rõhutas vajadust näidata üles algatusvõimet ja aktiivsust EL-i poliitikate kujundamisel. „Selle asemel, et järgida, on meie kohustus juhtida. Seda enam, et meie vastutusel on täna Euroopa Liidu idapartnerlusriikide tulevik. Meie kohustus on tagada Euroopa Liidu maksumaksjalt Eestile eraldatud abirahade vastutustundlik kasutamine ja meie ülesanne on kindlustada Euroopas energiajulgeolek.“

Palling keskendus oma kõnes energiajulgeolekule, idapartnerlusele ning tõi esile EL-i fondide efektiivse kasutamise tähtsuse. „Peame uuel algaval eelarveperioodil investeeringute tegemisel keskenduma esmajärjekorras targale majanduskasvule, aga ka inimeste heaolu ning töö- ja elukvaliteedi tõstmisele,“ ütles Palling.

Palling hindas kõrgelt valitsuse ja parlamendi vahelist koostööd selle Riigikogu koosseisu tööajal. „Võrreldes varasemate aastatega oleme riigina andmas sisendeid Euroopa Liidu läbirääkimistel senisest varajasemas staadiumis. Nii on valitsuses ja Riigikogus Eesti seisukohad koostöös kujunemas juba sagedamini konsultatsioonide etapis.“

ELAK-i esimees tõi esile ka Riigikogu aktiivsuse EL-i poliitika kujundamise küsimustes, mida iseloomustab hästi finantskriisi aegsete arutelude kandumine Riigikogu täiskogu saali.

Fraktsioonide nimel võtsid sõna Marko Mihkelson, Barbi Pilvre, Rein Lang ja Mihhail Korb.

Fotod istungilt 

Istungi stenogramm 

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside