Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna andis parlamendi töökorralduse töörühma esimees Urmas Reinsalu kõigi fraktsioonide nimel menetlusse riigi kõrgemate ametiisikute ametipalkade seaduse eelnõu, mis reguleerib riigi kõrgematele ametiisikutele palga määramist ja maksmist alates 2011. aastast.
 

Eelnõu seob alates Riigikogu XII koosseisu volituste alguspäevast kõrgemate ametiisikute ametipalgad lahti keskmisest palgast ning asetab need ühtsesse kindlaksmääratud koefitsiendi alusel makstavasse palgasüsteemi. Kokku on loetelus 27 kõrgemat ametiisikut ning neile ei maksta riigiametnikele ettenähtud muid lisatasusid.

Eelnõu kohaselt indekseeritakse kõrgeimat palgamäära igal aastal eelnõus sätestatud indeksiga. Indeksi väärtus on poole väiksem pensionikindlustuse seaduses varem sätestatud konservatiivsemast indeksist, kuid indekseerimist ei toimu kui palgakasv jääb väiksemaks kui 2,5%. Indekseerimist alustatakse 2012. aastast. Kaks fraktsiooni olid indekseerimise vajaduses eriarvamusel.

Eelnõu mõjutab ka parlamendiliikmetele määratud ametipensione, mis on seotud Riigikogu liikme ametipalgaga. Samuti muid ametipensione, mis on seotud nimetatud ametipalkadega.

Täna esitati menetlusse ka Riigikogu töö- ja kodukorra seaduse muudatused, millega antakse komisjonile õigus koostada raporteid ning koostatakse seletuskiri ka eelnõu teiseks lugemiseks.

Töökorralduse töörühm, kuhu peale Reinsalu kuuluvad Valdur Lahtvee, Rain Rosimannus, Hannes Rumm, Karel Rüütli ja Toomas Varek, jätkab tööd 4. novembril kui käsitletakse Riigikogu töö ajagraafikut ja komisjone puudutavaid küsimusi.

Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 

 
 
 
 

Tagasiside