Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas välisminister Urmas Paet Enn Eesmaa esitatud küsimusele välisriikides majandustegevuse koordineerimise kohta. 

Paet kinnitas, et välisministeerium on alati toetanud meie ettevõtjaid ja ettevõtlust suhete loomisel ja arendamisel teiste riikide ettevõtjatega. „Ka viimasel ajal, arvestades keerulisemaks muutunud majandusolusid nii meil kui ka peamistel eksportturgudel, on pöördumisi, päringuid ettevõtjatelt välisministeeriumile ja ka meie saatkondadele tulnud rohkem kui varasematel aegadel. Peame seda väga oluliseks, et suudaksime maksimaalselt aidata meie ettevõtjatel luua kontakte välisriikides, viia kokku neid sealsete ettevõtlusorganisatsioonidega,“ ütles Paet. 

Minister tõi näiteks Tallinnas detsembri lõpus toimunud Kaubandus-Tööstuskoja esindajate ja Euroopa Liidu riikides resideerivate suursaadikute kohtumise. Seda traditsiooni tahetakse jätkata ka teiste suursaadikute osas. „Ma olen alustanud regulaarseid kohtumisi Kaubandus-Tööstuskoja ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhtidega, et jooksvalt ja otse kuulda neilt, kui on mingisuguseid muresid. Nii et selles osas ma hindan täna seda koostööd nii riigi sees kui ka ettevõtjatega heaks,“ märkis Paet. Välisministeeriumi partnerid selles töös on ennekõike majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Kaubandus-Tööstuskoda.  

Regionaalminister Siim Valmar Kiisler vastas Mai Treiali ja Arvo Sarapuu esitatud küsimustele regionaalpoliitika kohta. Kultuuriminister Laine Jänes vastas Maret Merisaare esitatud küsimusele kultuuriministeeriumi halduskorralduse kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin: 

Riigikogu pressitalitus

 
 
Tagasiside