Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-fareast-“Times New Roman”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Muhumaal Pädastes algas täna Balti- ja Põhjamaade parlamendijuhtide (NB8) traditsiooniline aastakohtumine. Kahepäevase kohtumise avapäeval arutasid spiikrid aktuaalseid julgeoleku- ja kaitsepoliitika küsimusi ning käsitlesid koos kaitseminister Mart Laariga üleilmset koostööd küberjulgeoleku vallas. 

Laar märkis oma sõnavõtus, et küberrünnakud, mida me viis aastat tagasi ei osanud ettegi kujutada on täna saanud reaalsuseks. “Põhjala ja Balti riigid on kõrgelt arenenud ja meie taristu on küberkurjategijate poolt lihtsamini rünnatav kui madalama internetikasutusega riikides. Seetõttu peame me tegema koostööd küberkuritegevuse vastu võitlemisel, kaitsma oma tsiviilstruktuure ja olema maailmas sel alal liidrid,” ütles ta.

Riigikogu esimehe Ene Ergma sõnul on Põhja-ja Baltimaade spiikrite kohtumine kujunenud juba traditsiooniliseks koostöövormiks, kus arutatakse küsimusi, mis on hetkel väga aktuaalsed. Sellisteks küsimusteks on kahtlemata Euroopa Liidu ühtse julgeoleku-ja kaitsepoliitika parlamentaarne järelevalve ja küberjulgeolek.

Parlamendijuhtide kohtumine jätkub homme, mil räägitakse Euroopa Liidu laienemisest, parlamendiopositsioonide õigustest ja vastutusest, suhetest Venemaaga ning parlamentide edaspidisest koostööst. Samuti külastatakse Saaremaad. Kohtumisel osalevad lisaks Ergmale veel Eero Heinäluoma (Soome), Per Westerberg (Rootsi), Dag Terje Andersen (Norra), Thor Pedersen (Taani), Asta R. Johannesdottir (Island) ja Solvita Āboltiņa (Läti).

Fotod kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2011/Riigikogu/NB8/

Riigikogu pressitalitus


 

 

 

Tagasiside