Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-fareast-“Times New Roman”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Muhumaal Pädastes lõppes täna kahepäevane, järjekorras kümnes Balti- ja Põhjamaade (NB8) parlamentide esimeeste kohtumine. Elavad mõttevahetused toimusid Euroopa Liitu puudutavatel aktuaalsetel teemadel ning naabruspoliitika küsimustes.

Parlamentide esimehed toetavad Euroopa Liidu edasist laienemist kui kandidaatriigid on täitnud kõik kriteeriumid ja jätkavad vastutustundlikult ELi põhimõtete poliitikat. Senine laienemine on olnud positiivne, mille tõestuseks on Balti riikide edukas areng.

Samuti räägiti NB8 parlamentide omavahelisest koostööst tulevikus. Riigikogu esimehe Ene Ergma sõnul on sellised kohtumised väga vajalikud. “ Balti- ja Põhjamaad jagavad ühiseid väärtusi ja saavad teha head koostööd nii Euroopa Liidus kui väljaspool seda. See on meie tugevus ja ühine tegutsemine teeb meie hääle kuuldavaks,” rõhutas ta.

Lisaks Ergmale osalesid kohtumisel Eero Heinäluoma (Soome), Per Westerberg (Rootsi), Dag Terje Andersen (Norra), Thor Pedersen (Taani), Asta R. Johannesdottir (Island) ja Solvita Āboltiņa (Läti) ning parlamentide peasekretärid. Homme viibivad parlamendijuhid Tallinnas taasiseseisvumispäeva üritustel.

Kohtumise lõppedes lepiti kokku, et järgmine samalaadne kohtumine toimub augustis 2012 Soomes.

Fotod kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2011/Riigikogu/NB8/

Riigikogu pressitalitus


 
 
Tagasiside