Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas rahandusminister Ivari Padar Toomas Vareki, Karel Rüütli, Inara Luigase ja Tarmo Männi küsimustele aktsiisimaksu- ja tulumaksureformi ning kohalike omavalitsuste rahastamise kohta.

Rahandusminister märkis aktsiiside tõusu ja maksude alandamise kohta nelja aasta perspektiivis, et maksumaksjale on tulu sellest enam kui 5 miljardit krooni. Padar ütles omavalitsuste tulubaasi kohta, et kokku lepitud 11,9% eraldamiseks muudatusi planeeritud ei ole. Rahandusminister selgitas valitsuse läbikaalutud samme tulumaksu ja aktsiiside muudatuste kohta. „Lõppeesmärk on siiski, et Eesti oleks võimalikult kiiresti eurotsoonis. Sellest võidavad kõik: võidavad nii omavalitsused, võidavad inimesed. Eesti jaoks on oluline olla stabiilse majanduskeskkonnaga riik, kus ka krediidiintressid oleksid stabiilsed,” selgitas Padar.

Rahandusminister ütles, et pensionäride seisukohalt ei saa me rääkida kui hüppelisest ja traumeerivast hinnatõusust. „Maksumuudatus on alati ebameeldiv. Nende maksumuudatuste paketis on selge, et pensionide tõus on suurem kui need tõusud, mis on tingitud kavandatavatest maksumuudatustest,” kinnitas Padar.

Minister Urve Palo vastas Evelyn Sepa küsimusele lõimumisprogrammi kohta. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Kaia Iva küsimusele maapiirkondade elukeskkonna parandamise kohta.

Stenogrammiga saab tutvuda aadressil: https://www.riigikogu.ee/?op=steno

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside