Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna Toompeal riigikontrolör Mihkel Oviirilt vastu Riigikontrolli ülevaate riigi vara kasutamisest ja säilimisest 2011. aastal. Oviir ning kohtumisel osalenud Riigikontrolli peakontrolör Tarmo Olgo tutvustasid Riigikogu esimehele ülevaate sisu ja rääkisid ülevaates sisalduvatest Riigikontrolli peamistest tähelepanekutest ning ettepanekutest tulevikuks. Olulisemate teemadena leidsid käsitlemist haridusreformi vajalikkus, teadus- ja arendustegevus, tööhõive probleemid ning sellega seonduvalt töötukassa funktsioon, aga ka olukord tervishoius. Riigikontrolli esindajad juhtisid tähelepanu asjaolule, et aastaks 2020 on Eestis kõvasti vähem tööjõudu kui täna, samas riigi majandus kasvab aeglaselt ja sotsiaalkulutuste hulk pidevalt suureneb. Ergma sõnul nõuab taoline prognoos suhtumise muutumist ka eakatesse, keda saaks nende pikaajaliste kogemuste ja hea hariduse tõttu tööhõives edukalt kasutada.

Samuti tulid kohtumisel jutuks valitsuse poolt koostatud ja Riigikogus heaks kiidetud erinevate valdkondade arengukavad, mille rahastamise otsustes on Riigikontrolli arvates sageli vajakajäämisi. Ergma nägemuses tuleks arengukavad tihedamini uuesti üle vaadata ja neid vastavalt kiiresti muutuvatele majandusoludele muuta.

Riigikontrolli ülevaate saavad kõik 101 Riigikogu liiget ning selle arutelu on kavandatud Riigikogu täiskogusse 7. novembriks.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside