Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles täna infotunnis Riigikogu liikmete küsimustele vastates, et ta peab mõistlikuks alampalga kasvutempoks kümme protsenti aastas, mis peaks tagama alampalga kasvu 45 protsendi tasemele keskmisest palgast.

Samas tõdes minister, et läbirääkimised ametiühingute ja tööandjate vahel on hetkel pooleli ja kokkulepet ei ole veel saavutatud, mistõttu ei ole valitsus alampalka kehtestanud.

Ministri sõnul on alampalk viimse kolme aasta jooksul suurenenud umbes kümme protsenti aastas, kasvades kiireini kui keskmine palk. Alampalga suurus on praegu 390 eurot.

Ossinovski ütles, et madalapalgaliste toimetulekust rääkides ei saa piirduda ainult alampalgaga. Ta loetles ka valitsuses kokku lepitud teisi meetmeid – järgmisest aastast tõuseb toimetulekupiir 90 eurolt 130-le, jõustub madalapalgaliste maksutagastuse skeem ja suureneb maksuvaba tulu 154 eurolt 170 euroni kuus.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, kes täna oli peaministri ülesannetes, vastas veel Jaak Madisoni küsimusele immigratsiooni kohta, Andres Ammase küsimusele koalitsioonist ja riigieelarvest, Monika Haukanõmme küsimusele ennetustegevuse ja raviteenuste rahastamise tasakaalust.

Keskkonnaminister Marko Pomerants vastas infotunnis Krista Aru küsimusele ajakirja Horisont rahastamise kohta ja Rein Ratase küsimusele muinsuskaitseameti viimisest keskkonnaministeeriumi valdusalasse.

Maaeluminister Urmas Kruuse vastas Siret Kotka küsimusele põllumeeste toetustest ja Arno Silla küsimusele piimatoodete ekspordi kohta.

Infotunni stenogramm.

Riigikogu pressiteenistus

Epp-Mare Kukemelk,

631 6356, 515 3903

[email protected]

päringud: [email protected]

Tagasiside