Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee sügisistungi teema on “Seistes silmitsi julgeoleku väljakutsetega OSCE regioonis ja selle lähistel: parlamendisaadikute roll regionaalse koostöö edendamisel”

Riigikogu delegatsiooni juht Mart Nutt märkis, et demokraatia on saanud viimastel aastatel mitmeid tagasilööke. Inimõiguste olukord on halvenenud. Eriti murettekitav on see Lähis-Idas ja Ida-Ukraina oblastites, mis on okupeeritud Venemaa poolt. Nutt rõhutas, et ta kavatseb kohtumisel juhtida tähelepanu ka Venemaa poolt Eesti territooriumilt röövitud Eston Kohveri olukorrale.

Kohtumise avaistungil tõi OSCE PA president Ilkka Kanerva esile istungitel käsitlevate teemade aktuaalsuse, milleks on OSCE regioonis suurenev julgeolekurisk ja riikide tihedam koostöövajadus nendele väljakutsetele vastu astumiseks.

Parlamentide esindajate arutelud on nii poliitilistel, julgeolekualastel kui ka majandust ja keskkonnakaitset puudutavatel teemadel.

Kohtumisest võtavad osa ka Mongoolia parlamendi esimees Enkhbold Zandaakhuu ja Mongoolia president Elbegdorj Tsakhia.

OSCE PA sügisistungil ja alalise komitee töös osalevad Eesti delegatsiooni juht Mart Nutt ja delegatsiooni liige Külliki Kübarsepp.

OSCE PA käesoleva aasta sügisistung on 15.-18.septembrini Ulaanbaataris, Mongoolias.

Mongoolia on OSCE liikmeskonda kuuluv 57. riik, mis liitus organisatsiooniga kolm aastat tagasi.

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

 

 

Tagasiside