Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Väino Linde, liikmed Olga Sõtnik ja Juku-Kalle Raid osalevad Monacos OSCE PA 21. istungjärgu töös, mis sel aastal toimub pealkirja all “OSCE: Muutuste piirkond”. Istungjärgule Grimaldi Forumi konverentsikeskusesse on oodata enam kui 270 parlamendisaadikut enam kui 50-st riigist. Riigikogu delegatsiooni kolm liiget osalevad igaüks ühe alalise komitee töös. 

„Omavahel tihedalt seotud maailmas on eluliselt tähtis, et meie riigi seisukohad võetaks arvesse ülemaailmses otsustusprotsessis,“ ütles Linde enne väljalendu. „Pole paremat viisi rahvusvaheliste ja piirkondlike küsimustele lahenduste leidmisel, kui arutelu ühise laua taga koos meie kolleegidega teistest riikidest.“ märkis ta. 

Istungjärgul on kavas vastu võtta lisaks kolme komitee põhiresolutsioonidele ka 28 lisadokumenti. Eesti delegatsioon esitas dokumentide projektidele kokku 17 parandus- ja muudatusettepanekut. 

Monacos peetakse 6. juulil ka Vahemerefoorum, kus kõne all on riikidevahelised partnerlussuhted kiiresti arenevas regioonis, eriti pärast mullu toimunud esimesi demokraatlikke valimisi Tuneesias ja Egiptuses. Nimetatud foorumil osalevad ka OSCE koostööpartnerid Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast. 

Komiteede raportid ja resolutsioonid on avaldatud organisatsiooni kodulehel: www.oscepa.org  

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

 

 

Tagasiside