OSCE PA Eesti delegatsiooni juht Väino Linde, liige Juku-Kalle Raid ning asendusliikmed Rait Maruste ja Jaak Allik sõidavad täna rahvusvaheliste vaatlejatena Venemaale Riigiduuma valimistele.
Eesti delegatsiooni liikmed moodustavad osa enam kui 100 vaatlejast koosnevast OSCE PA rahvusvahelisest missioonist, kes 4. detsembril jälgivad Riigiduuma valimiste läbiviimiste korda.
Enne vaatlejate jagunemist kahe- ja kolmeliikmelisteks meeskondadeks toimuvad põhjalikud briifingud, kohtumised poliitiliste kandidaatide, valitsusväliste organisatsioonide ning rahvusvaheliste ekspertidega.
“Valimiste vaatlemine on üheks oluliseks mooduseks, et parlamendisaadikud saaksid jagada oma kogemusi ja teadmisi selleks, et toetada ühes või teises riigis demokraatlikke arenguid,” märkis Eesti delegatsiooni juht Väino Linde enne väljalendu Eestist. “Ootan huviga Venemaale minekut, et anda selles kiirelt arenevas riigis vaatlejana oma panus ning jälgida siseriiklike demokraatlike protsesside arengut.”
OSCE PA vaatlejate missiooni juhib OSCE PA president Petros Efthymiou Kreekast. “Venemaa on tähtis riik nii OSCEle kui ka kogu maailmale” on kinnitanud president Efthymiou. “OSCE PA missiooni juhtides on võimalus näha, kuidas Venemaa valimissüsteem on edasi arenenud.”
Parlamendiliikmed jälgivad kuivõrd valimised on õiglased ja läbipaistvad ja kas need vastavad vabadele valimistele esitatud nõuetele, nagu on sätestatud 1990. aasta Kopenhaageni Hartas.
Riigikogu pressitalitus