Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna, 12. detsembril toimus Toompea lossi Valges saalis Riigikogu Kantselei ja Eesti Õpilasomavalitsuste Liidu koostöö tulemusena foorum teemal "Õpilaste väljalangevus põhikoolist - põhjused ja mõju Eesti ühiskonnale".

Avaettekandega esines Eesti Õpilasomavalitsuste Liidu (EÕL) esindaja Marit Udras. Haridus- ja Teadusministeeriumi alus- ja põhihariduse talituse juhataja Tiina Kivirand andis statistilise ülevaate õpilaste väljalangevusest põhikoolist. Ettekannetele järgnes Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Olav Aarna juhtimisel paneeldiskussioon, millest võtsid osa Riigikogu liikmed Eldar Efendijev, Helmer Jõgi, Eiki Nestor, Trivimi Velliste ja Ülo Vooglaid. Räägiti nii klassijuhataja rollist, õppekavade vajalikkusest erivajadustega õpilaste jaoks, õpetajate ja lastevanemate koostööst, erinevate tugisüsteemide potentsiaali kasutamisest jpm.

Foorumi lõppedes leiti, et taolised arutelud, millest võtaksid osa nii õpilased, erinevate ministeeriumide ametnikud kui poliitikud, tuleks muuta traditsiooniks.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon:

Kaido Tee

Riigikogu Kantselei pressi- ja infoosakonna konsultant, tel 631 6345

Tagasiside