Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rahanduskomisjon otsustas oma tänasel istungil saata esimesele lugemisele kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse eelnõu (366 SE). Eelnõu on täiskogus 5. novembril.

Eelnõu  olulisemad eesmärgid on omavalitsuste eelarvekorralduse kaasajastamine, eelarvekorralduse ja finantsarvestuse põhimõtete ühtlustamine ning tekkepõhise eelarvestamise regulatsiooni kehtestamine, aga samuti finantsdistsipliini tagamine ja kohaliku omavalitsuse ja tema valitseva mõju all olevate üksuste finantstegevuse käsitlemine ühtse tervikuna.

Tänane arutelu rahanduskomisjoni keskendus eelkõige omavalitsuste laenukohustustele ja omavalitsuste finantsdistsipliini tagamisele. Finantsdistsipliini tagamise meetmeteks on käesoleva eelnõu kohaselt kinnipidamine puudujäägi janetovõlakoormuse ülemmääradest. Eelnõu kohaselt oleks 5 aasta lubatud defitsiidimäär 60% viimase aasta põhitegevuse tuludest ja netovõlakoormuse ülemmäär 60% – 100%  põhitegevuse tuludest.

Rahanduskomisjon saatis esimesele lugemisele ka 2008. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu (372 SE), mis samuti on täiskogus 5. novembril.  Enamjaolt puudutavad muudatused haldus- või valitsemisala sisesed kulusid, ning haldus- või valitsemisala eelarve kogumahtu ei mõjuta.
 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside