Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 25.oktoobril võttis  Riigikogu esimene aseesimees Kristiina Ojuland Toompea lossis vastu Aserbaidžaani suursaadiku Tofiq N. Zulfugarov`i ja Moldova suursaadiku Eduard Melnic`i.

Suursaadikud on Eestis üle andmas oma volikirju Vabariigi Presidendile ning tegid täna viisakusvisiidi Eesti kõrgeimasse võimuorganisse, Riigikokku.

„Eesti kavatseb ka edaspidi jõuliselt toetada Nõukogude Liidu lagunemise järel vabanenud riikide püüdlusi integreerumisel euroatlantilistesse struktuuridesse, mis on parim garantii nendele riikidele omariikluse, suveräänsuse tagamiseks ning reformide jätkumiseks turumajanduse ja demokraatia teel,” kinnitas Ojuland.

Kohtumisel Aserbaidžaani suursaadiku Tofiq N. Zulfugarov`iga olid kõne all välisminister Urmas Paeti eelseisev visiit Bakuusse. Kristiina Ojuland rõhutas vajadust tõsta uuele tasemele ka parlamentaarne koostöö, seda enam, et Riigikogu liikmeks on aseri rahvusest Eldar Efendijev.

Moldova suursaadiku Eduard Melnic`iga arutati eelseisvat Eesti peaministri Andrus Ansipi visiiti Chişinău`sse. Eesti toetab Moldova püüdlusi, et Transnistria piirkonnast lahkuks kiiresti Vene väed ning lõpetataks Venemaa poolt toetatav separatistlik tegevus piirkonnas.  

 

Aarne Veedla

[email protected]

53435876

 

Tagasiside