Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland kohtus eile õhtul Vene Föderatsiooninõukogu (parlamendi ülemkoja) välisasjade komisjoni aseesimehe Vassili Lihhatšoviga ja Sankt Peterburgist pärit Vene Föderatsiooninõukogu rahanduskomisjoni liikme Boris Listoviga. Kohtumisel oli kõne all Eesti-Vene piirilepingu seis.

“Naaberriigid Eesti ja Venemaa vajavad otsekontakte kõige kõrgemal tasemel, lahendamaks kõiki olulisi küsimusi,” kinnitas Kristiina Ojuland, kes pidas positiivseks Venemaa kutset Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilvesele osaleda soome-ugri maailmakongressil, mille president  on ka aktsepteerinud.

Eesti on Ojulandi kinnitusel omalt poolt avatud lepinguteks Venemaaga nii majanduskoostöö osas, sõjahaudade küsimuses kui ka humanitaarvallas. Ojuland rõhutas, et Eesti kavatseb anda oma panuse Euroopa Liidu ja Venemaa vahelise partnerluslepingu sõlmimisse.

Eilsel kohtumisel Venemaa Föderatsiooninõukogu liikmetega osales ka Eesti välisministeeriumi 3. poliitikaosakonna peadirektor Simmu Tiik.

Venemaa parlamendi ülemkoja liikmed Vassili Lihhatšov ja  Boris Listov viibivad Eestis mitteametlikul visiidil Riigikogu majanduskomisjoni kutsel. Lihhatšov on endine Tatarstani asepresident, Listov on valitud Föderatsiooninõukokku Juudi autonoomse oblasti  poolt.  

Viimati toimus Venemaa ja Eesti kõrgel tasemel parlamentidevaheline kohtumine pärast 2007. aasta aprillisündmusi, mil Ojuland võttis Tallinnas vastu Vene Riigiduuma delegatsiooni, mida tol korral juhatas armeekindral Nikolai Kovaljov, endine Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse direktor. 

Lisainformatsioon: Kristiina Ojuland, telefon 50 51499

Tagasiside