Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni liige Kristiina Ojuland osales täna Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee poliitikakomitee debatis e-demokraatiast.

“Vanades Euroopa riikides on suured kõhklused e-valimiste osas. Inimesed ei ole harjunud igapäeva elus nii palju arvutit kasutama, nagu meie Eestis seda teeme. Seetõttu on väga oluline, et  Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees valmiv raport saaks olema objektiivne ja hajutaks müüdid e-valimiste ebaturvalisusest,” märkis Ojuland debatis.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees valmistatakse ette raportit, milles võrreldakse liikmesriikides kasutusel olevaid elektroonilisi valimispraktikaid ja kavatsetakse koostada liikmesriikidele soovitused, kuidas e-valimisi korraldada.

Ojuland tegi raporti koostajale ettepaneku tutvuda Eesti kogemustega.

Ojuland, kes on ENPA tähtsaima komitee, poliitikakomitee aseesimees, jagas poliitikakomitee istungil Eesti positiivseid kogemusi e-valimiste vallas. Tema sõnutsi on valimisosalus e-valimiste tõttu kasvanud ja seda eelkõige noorte hulgas, kes nagu enamikus Euroopa riikides olid seni suhteliselt passiivsed valijad.

14. aprill 2008

 

Aarne Veedla

[email protected]

Tel.53435876

 

 

Tagasiside