Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kristiina Ojuland kohtus Bakuus oma visiidi viimasel päeval Aserbaidžaani parlamendi esimehe Oktai Assadov‘iga kellega vahetati mõtteid parlamentaarse koostöö, regionaalsete välis-ja julgeolekupoliitiliste küsimuste ja rahvusvahelise koostöö teema. Assadov märkis, et oma kontaktide põhjal Eestis elava Aserbaidžaani kogukonnaga võib ta avaldada rahulolu, et tema kaasmaalased on Eestis rahul ja aktiivselt kaasatud Eesti poliitilisse ja majandusellu. Assadov rääkis ettevalmistustest Aserbaidžaani parlamendi 90. aastapäeva tähistamiseks 19 juunil ja avaldas lootust, et ka Eesti esindajad tähistavad seda tähtpäeva koos nendega.

“Sel aastal tähistavad mõlemad riigid oma riikliku iseseisvuse rajamise 90. aastapäeva. Eesti Vabariik oli üks esimesi riike maailmas, kes Aserbaidžaani iseseisvust 1918 aastal tunnustas,” märkis kohtumisel Kristiina Ojuland.

Kristiina Ojulandi kohtumisel asevälisminister Mahmud Ahmed oglu Mammad-Quliyev‘iga  räägiti riikidevahelisest lepingulisest baasist ja otsustati kiirendada lepingute ettevalmistamist mis loovad kindlamad garantiid ja tingimused vastastikusteks investeeringuteks. Aseminister kinnitas, et EL integratsioon on Aserbaidžaanile prioriteet ning Eesti kogemus seadusandluse harmoneerimisel pakub neile suurt huvi.

Nii parlamendi esimehe kui asevälisministriga tõstatas Kristiina Ojuland pressivabaduse ja vangistatud ajakirjanike teema, mis tekitab muret Eestis ja on päevakorras ka ENPA-s. Aserbaidžaani poolt kinnitati, et kriminaalseadusandluse vastavate sätete muutmisega tegeletakse ja probleemi püütakse lahendada. Pooled lubasid, et tegelevad üheskoos viimasel ajal Euroopa Nõukogus levivate topeltstandartide vastu, mistõttu teatud riigid naudivad erikohtlemist.  

Mõlemal kohtumisel vahetati mõtteid regionaalsetel teemadel ning samuti Aserbaidžaani rollist ja tegevusest energiavarustuse alal. Aserbaidžaani esindajad leidsid, et EL peaks kogu regioonis olema oluliselt aktiivsem ja konkreetsemalt tegelema oma energiajulgeoleku alaste huvidega just Kesk-Aasias.

Kohtumistel osales Eesti Vabariigi suursaadik Türgis ja Aserbaidžaanis Märt Volmer.

Lisainformatsioon: Aarne Veedla, Riigikogu esimese aseesimehe nõunik, tel.6316317

[email protected]

Vaata videot Kristiina Ojuland Bakuus:

http://lidertv.com/new/video.php?lang=az&name=6.19.1.wmv

 

Tagasiside