Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee täisistungil esinenud Saksamaa liidukantsler Angela Merkel toetas Balti riike vastates Venemaa esindaja Konstantin Kossatšovi süüdistustele. 

 

Merkel esines ENPA täiskogul kõnega, mille ta pühendas vabadusele ja inimõigustele Euroopas. Vastates seejärel küsimustele tõrjus Merkel Venemaa esindaja Konstantin Kossatšovi süüdistavas toonis esitatud küsimuse inimõiguste rikkumisest Balti riikides. Merkel kinnitas, et Saksamaale teadaolevalt ei rikuta Balti riikides inimõigusi, mida kinnitavad ka rahvusvahelised raportid. Samuti on kõigil, kes tunnevad, et nende õigusi on rikutud, võimalik pöörduda Euroopa inimõiguste kohtusse. 

„On heameel tõdeda, et Eesti valitsuse ja Riigikogu töö on kandnud vilja ning Venemaa katsed halvustada Eestit pole andnud tulemusi. Erinevalt Venemaast on Eesti endale võetud rahvusvaheliste kohustuse osas punktuaalne,“ tundis Eesti esindaja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblees, Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland rõõmu. 

Kristiina Ojuland valiti käesoleva aasta jaanuaris Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee poliitikakomitee aseesimeheks ning ta lubas, et Eesti delegatsioon tõhustab oma tegevust, et tõrjuda Rene van der Lindeni taoliste juhtumite kordumine, kus kõrged Euroopa ametiisikud esitavad Balti riikide kohta väiteid, mis on alusetud ja pärinevad Venemaa propagandaarsenalist. 

Aarne Veedla,

Riigikogu aseesimehe nõunik

[email protected]

Tel:  53435876 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside