Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland ning Riigikogu liikmed Andres Herkel ja Silver Meikar kohtusid täna Riigikogus Belorusskaja Delovaja Gazeta väljaandja ja peatoimetaja Petr Martsevi ning tunnustatud Valgevene ja Venemaa analüütiku Juri Drakakhrustiga. Arutati Valgevene demokratiseerimisega seotud probleeme.  

„Maailmas puhkenud finantskriis võib tõugata Valgevenet demokraatia teele,” avaldas pärast kohtumist arvamust Kristiina Ojuland. „Ligi 50% Valgevene ekspordist on suunatud Venemaale, kuid sealse ostujõu langus sunnib režiimi otsima paremat läbisaamist lääneriikidega.”  

Riigikogu ühenduse Valgevene demokraatia toetuseks esimehe Silver Meikari hinnangul seisab Lukashenka populaarsus stabiilsel majandusolukorral. „Gaasihinna tõus ja Venemaa otsetoetuste lõpetamine sunnib Valgevenet avama oma majanduse läände ja viima läbi turumajandusreforme,” arvas Meikar. „Kui läänemaailm nõuab majandussuhete eest demokraatlike reforme, seisab Lukashenka valiku ees, kas lasta riik pankrotti või asuda avama näiteks suletud meediat.” 

Lisaks majandusküsimustele oli kohtumise kõneaineks Valgevene poliitiline olukord pärast septembris toimunud parlamendivalimisi ja riigi inimõiguste olukord.  

Petr Martsev ja Juri Drakakhrust osalevad Tallinnas toimuval Valgeveneteemalisel Avatud Eesti Fondi seminaril. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside