Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osales Bakuus toimunud ümarlaual „Õiguslikud aspektid perevägivalla reguleerimisel”. Ojuland esines peaettekandjana, kus ta tutvustas Eesti kogemust perevägivalla vastu võitlemisel. 

 

Perevägivalla teema on üle-euroopaliselt aktuaalne ja Euroopa Nõukogu egiidi all on viimastel aastatel liikmesriikides läbi viidud nii parlamentaarseid kuulamisi kui ka projektipõhiseid kampaaniaid avalikkuse informeerimiseks ühiskonnas toimuvast.  Samuti ohvrite teavitamisest nende võimalustest saada nii õiguslikku kui ka praktilist abi. Aserbaidžaanis on hakatud perevägivalla üle järjest enam avalikult arutama. 

„Võrreldes mõne teise Euroopa Nõukogu liikmesriigiga on ju siin hoopis teistsugused peretavad, kus perekonnapea on mees, kelle taktikepi all on elu aastasadu käinud. Lisaks on tavaks olnud isegi röövida noori tüdrukuid, et nendest omale meelepärast naist vormida. Täna räägiti sellest väga otsekoheselt ja nenditi, et inimõigused on kaasaegses maailmas universaalsed ja Aserbaidžaanis oluliseks väärtuseks,” lausus Ojuland. 

„Igat kultuuri tuleb austada ja omapära rikastab kogu maailma kultuurilist üldpilti. Aserbaidžaanis õnneks mõistetakse, et kultuur peab sobituma inimõiguste pehmete raamidega ja liigutakse õigel rajal,” märkis ta. 

Ojuland kohtub Aserbaidžaanis veel valitsuse liikmetega arutamaks kahe riigi vahel koostöö suurendamist majandus- ja infotehnoloogiaalaste suhete vallas. Samuti toimuvad kohtumised välisministeeriumis ning Aserbaidžaani parlamendi juhatuse liikmetega. 

Lisainformatsioon:

Kristiina Ojuland, Riigikogu aseesimees,  +372 50 51 499 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside