Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimus Riigikogu õiguskomisjoni ning Rakvere kuriteoennetuskomisjoni ühisistung, millel arutati kriminaalpreventsiooni kohaliku omavalitsuse ja riikliku tasandi küsimusi.

21. oktoobril 03. arutas Riigikogu olulise riikliku tähtsusega küsimust ”Kriminaalpoliitika arengusuunad aastani 2010”. Tänasel ühisistungil tutvustas Rakvere linnapea Andres Jaadla programmis sätestatu elluviimist Lääne Virumaal. Ülevaade anti jalgrattapatrulli sisseseadmisest, tänavavalgustuse kaardistamisest, ohvriabi kävitamisest, koolivägivalla ennetamisest. Õiguskomisjoni esimees Märt Rask tunnustas Rakveres tehtavat tööd: ”Kuriteoennetus nõuab süstemaatilist lähenemist. See on nagu metsa istutamine, mida kiiremini teha ei saa. Rakveres tõhusalt käivitunud ennetustegevus väärib kogemuse laiendamist ka teistele linnadele.”

Ühisistung oli esimene omavalitsuse ja parlamendi komisjoni vaheline koostööprojekt. ”Riigikogu liige on tööl 24 tundi 4 aastat järjest ning ta töökoht ei ole niivõrd Riigikogu istungite saal kui kogu Eesti, töö ei ole aga üksnes seadusloome, vaid elu edendamine Eestis,” märkis Rask, tervitades teabe vahetamist ja koostööd kohaliku omavalitsuse komisjoniga.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside