Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon korraldab 23. aprillil kell 14-15.30 avaliku arutelu teemal „Kuidas vähendada liiklussurmasid? Liikluse olukorrast ja lahendustest Eestis“. Arutelu toimub Riigikogu juubeliürituste raames ruumis 262 ja on avatud kõigile soovijatele.

Õiguskomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri juhitavas arutelus käsitletakse liiklussurmade peamisi põhjusi Eestis, küsitakse mida on tehtud ja mida saame veel teha liiklussurmade vähendamiseks ja ennetamiseks. Liikluse eksperdid kõnelevad eelmise aasta lõpul vastu võetud liiklusseaduse muudatustest, eelkõige kiiruskaamerate ja hoiatusmenetluse rakendumisest. Arutletakse ka teemal, kas joobes juhtide nimede avalikustamine vähendaks joobes juhtide arvu Eesti teedel.

Istungil osalevad külaliste ja ekspertidena maanteeameti peadirektori asetäitja Villu Vane, julgestuspolitsei korrakaitseosakonna politseidirektor Alo Kirsimäe, Tallinna Transpordiameti jurist Talvo Rüütelmaa, liiklusspetsialist Johannes Pirita, majandus-ja kommunikatsiooni ministeeriumist teede-ja raudteeosakonna juhtajaja Ain Tatter ning siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Priit Heinsoo.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside