Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon tutvus oma tänasel istungil Ernst&Youngi koostatud Sisejulgeoleku valdkonna juhtimisanalüüsiga.

„Niisugune analüüsi ärakuulamine komisjoni poolt on igati mõistlik, nii on ka komisjoni liikmetele teada, missugused muudatused on tulemas. Midagi üllatavat neis samas ei olnud, sest õiguskomisjon on olnud politsei-ja piirivalveametit puudutavate arengutega kogu aeg seotud. Tegemist on mitmesse etappi ulatuva protsessiga ja tänaseks on lihtsalt jõutud järgmisse faasi,“ ütles õiguskomisjoni esimees Marko Pomerants.

Pomerantsi kinnitusel aitavad muudatused tugiteenuste arvelt ressursse kokku hoida ja suunata need muudesse valdkondadesse.

„Politsei- ja piirivalveamet, see on nagu Tallinna linn, mis ei  saa kunagi valmis,“ märkis Pomerants.

Istungil osalenud siseminister Ken-Marti Vaheri sõnul on Ernst &Youngi koostatud analüüs igati pädev ja niisugune kõrvalvaataja pilk oli ministeeriumile väga vajalik. Ministri kinnitusel on moodustamisel töögrupp, mis hakkab kavandatavaid muudatusi konkreetsemalt planeerima.

Õiguskomisjonile tutvustas  analüüsi Ernst&Youngi esindaja Tarmo Toiger. Analüüs osutas ta sõnul tõsiasjale, et poliitika kujundamine ja elluviimine pole selgelt eristatud. Poliitika planeerimine ja analüüs toimub ta väitel praegu peamiselt politsei ja piirivalveametis, kuigi see tegevus peaks kuuluma siseministeeriumile, samas kui politsei-ja piirivalveamet peaks olema eelkõige ministeeriumi poolt kujundatud poliitika elluviija.

Õiguskomisjon otsustas oma tänasel istungil toetada ka häirekeskuse peadirektori kohusetäitja Janek Laeva nimetamist selle ameti peadirektoriks.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside