Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon algatas täna menetluses olevale politseiseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõule (222 SE) muudatusettepaneku, mis lühendab avalikust koosolekust etteteatamise aega seniselt 7 päevalt 4 päevale. Komisjon asus seisukohale, et senine tähtaeg on liiga pikk. Samuti leevendatakse avaliku koosoleku seaduse muudatustega neid tingimusi, millal on vaja taotleda eelnevat luba avaliku koosoleku läbiviimiseks.

 

 „Põhiseaduse §-s 47 sätestatud õigus ilma eelneva loata rahumeelseks kogunemiseks ja koosoleku pidamiseks peab olema üheselt tagatud. Tänane seadus on selles osas igandlik, mis vajab kindlasti muutmist.” märkis õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher.

Edaspidi on vaja eelnevalt taotleda luba vaid nendele avalikele koosolekutele, mis nõuavad liikluse ümberkorraldamist või mida on kavas pidada väljaspool hoonet või kogunemise läbiviimiseks ette nähtud rajatist ja koosoleku pidamiseks on kavas püstitada telk, lava, tribüün, või muu suuremõõtmeline konstruktsioon või kasutada heli- või valgustusseadmeid.

Nimetatud muudatusettepanekutega seoses toetas õiguskomisjon osaliselt ka Riigikogu liikme Silver Meikari vastavasisulisi muudatusettepanekuid.

Eelnõu 222 SE teine lugemine toimub Riigikogu täiskogus 4. juunil.

Lisainfo: Ken-Marti Vaher, õiguskomisjoni esimees , 5034674

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside