Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon külastas täna oma korralise istungi raames Tallinna Vanglat (Magasini tn 35), et tutvuda lähemalt vangla olukorra, vangide kinnipidamise ja personali töötingimustega seotud probleemidega.

Õiguskomisjoni esimehe Marko Pomerantsi kinnitusel oli tänane visiit üks osa õiguskomisjoni tööplaanidest, mis näeb muuhulgas ette külastada komisjoni tegevusvaldkonda kuuluvaid asutusi, et saada nende tegevust lähem ülevaade kohapeal ja tutvuda ka võimalike lünkadega seadusandluses.
 
„Tuleb nõustuda, et Tallinna Vangla on tõsiselt amortiseerunud ja me kindlasti toetame plaanitava uue vangla rajamist. Samas tõdesime, et vaatamata suhteliselt halbadele olmetingimustele ja töökeskkonnale, on vangla personal igati tubli ja Tallinna Vangla meeskond on koguni võitnud kutsemeisterlikkuse võistluse ja üks töötajatest  pälvinud parima valvuri tiitli,“ ütles Pomerants.
 
Seadusloome osas tõdes komisjon, et seadused toimivad ja selles valdkonnas on olemas lai kohtupraktika. „Ette võib näha vaid väiksemaid seadusemuudatusi, mis on seotud kas mõne seadusesätte ebamäärasuse või ka kohtupoolse tõlgendusega, mille tõttu vajab seadus ehk korrigeerimist,“ ütles Pomerants.
 
Vangla tegevusest ja sellega seotud õiguslikest küsimustest andsid komisjonile ülevaate justiitsministeeriumi asekantsler vanglate alal Priit Kama ja Tallinna Vangla direktor Erkki Osolainen.
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside